تیرچه پالادیوم تولید کننده تیرچه کرومیت فلزی تیرچه بتنی و تیرچه پیش تنیده استاندارد اجرای سقف کرومیت

قالب MPS

قالب MPS چیست؟ قالب MPS یا پانل محافظ بلوک های پلی استایرن سقفی صفحه ای است به ضخامت ۱۲ میلیمتر که از ترکیب مواد معدنی و صنعتی با سیمان پرتلند ۵۲۵ که مسلح به مش فلزی به قطر ۲/۵ میل و ابعاد ۵۰ * ۲۵ سانتیمتر با وزن تقریبی ۳/۵ کیلوگرم مخصوص تیرچه های خرپایی بتنی و سفالی و  ۶۶ * ۲۵ سانتی متر و وزنی در حدود ۴/۵ کیلو برای تیرچه های فلزی ( تیرچه کرومیت ) تولید می گردد. این قالبها به عنوان سپر دفاعی و محافظ بلوک های پلی استایرن سقفی ( یونولیت یا پلاستوفوم ) در برابر حریق کاربرد دارد.

مقطع قالب mps

مقطع قالب mps

مطابق با ضوابط مرکز تحقیقات سازمان راه ، مسکن و شهرسازی و مقررات نشریه ۵۴۳ سازمان برنامه ، در کلیه سقف هایی که از بلوک پلی استایرن ( یونولیت ) استفاده می گردد ، برای حفاظت از بلوکهای سقفی و جلوگیری از برخورد مستقیم هرگونه حریق احتمالی با بلوک ، لازم است تا زیر سقف به وسیله پوشش مناسب محافظت شود که به عنوان نمونه در حال حاضر ، سقف کاذب ( شبکه میلگردی + رابیتس و گچ و خاک ) اجرا می گردد. این نوع سقف کاذب باید به تنهایی و بدون استفاده از اتصالات مکانیکی به یونولیت سقفی ، ایستایی لازم را داشته باشد.

جهت رعایت موارد مذکور و تسهیل در تولید و اجرای سقف کاذب با در نظر گرفتن وجه اقتصادی و تقلیل ارزبری ، قالب MPS با مزایای مشروح زیر ارائه می گردد.

گواهینامه فنی قالب mps

 

مزایای قالب MPS در ساختمان سازی

 

۱- کاهش مصرف یونولیت

به دلیل ضخامت سطح زیرین قالب MPS در تیرچه های ارتفاع ۲۵ ، از بلوک سقفی ۲۰ و در تیرچه های ۲۰ سانتیمتری می توان از بلوکهای ۱۵ سانتیمتری استفاده نمود.در ضمن از شکسته شدن یونولیت در زمان بتن ریزی ساختمان جلوگیری شده که باعث کاهش مصرف یونولیت و بتون نیز می گردد.                             

۲- ۵۰ درصد کاهش هرینه

با توجه به حذف مرحله اجرای سقف کاذب ، هزینه های خرید میلگرد ، رابیتس و دستمزد اجرای پیمانکار کاهش می یابد. همچنین کم شدن مصرف یونولیت نیز در کاهش قیمتها تاثیر دارد.

۳- کاهش زمان اجرای ساختمان

به دلیل حذف اجرای سقف کاذب و رابتس بندی قبل از مرحله گچ و خاک

mps-2

۴- رعایت مقررات مبحث ۱۹ ساختمان

به علت عایق صوت و حرارت بودن قالب MPS

۵- عایق حرارت

مقاومت در برابر آتش طبق استاندارد ۱-۱۲۰۵۵

مقاومت یکپارچگی تا دمای ۱۲۰ درجه سانتیگراد و در مدت ۱۵ دقیقه

عملکرد پوشش مانع حرارتی Thermal Barrier

۶- عایق صوت

وجود حدود ۵ سانتیمتر فضای خالی بین قالب MPS  و بلوک فوم سقفی موجب افزایش عملکرد عدم انتقال صوت می گردد.

و همچنین :

۷- ضخامت پاشنه ۴ سانتیمتری مخصوص تیرچه های بتنی که باعث وجود سطحی صاف و یکنواخت در زیر سقف می شود و پاشنه ۱۲ میلیمتری ویژه تیرچه های فلزی با جان باز ( تیرچه کرمیت ) که باعث می شود فضای خالی در زیر ورق تیرچه جهت اندود گچ و خاک ایجاد شده و از سایه انداختن تیرچه جلوگیری شود.

۸- فاقد آوار در هنگام وقوع زلزله

۹- دارای سطح مضرس و زبر جهت چسبندگی بهتر گچ به قالب

۱۰- عدم کاهش فضای داخلی و افزایش ارتفاع کف تا سقف ساختمان

۱۱- کاهش وزن سقف و سازه

۱۲- کاهش خروج ارز از کشور به دلیل کم شدن واردات مواد اولیه یونولیت و رابیتس

تولید کننده شرکت ایران آرمه کو ( استان فارس ، شیراز )

آرمین سازه نماینده فروش شرکت ایران آرمه کو در استان تهران و البرز ، برای خرید قالب های MPS می توانید باشماره های زیر تماس بگیرید.

۰۲۱۴۴۷۶۷۹۵۸

۰۹۱۲۴۰۸۰۴۹۶

قاب mps با تیرچه بتنی

قالب mps با تیرچه فلزی ( کرومیت )

mps-4

نمونه برش داده شده جهت رویت مش فولادی داخل قالب

  • اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی :