تیرچه پالادیوم تولید کننده تیرچه کرومیت فلزی تیرچه بتنی و تیرچه پیش تنیده استاندارد اجرای سقف کرومیت

تاریخچه تولید دستگاه تیرچه در ایران

این مقاله به بررسی سیر تکامل و پیشرفت جوانان ایرانی در صنعت تولید دستگاه تیرچه در ایران می‌پردازد. با ما همراه باشید تا تاریخچه تولید دستگاه تیرچه در ایران بررسی کنیم .

تاریخچه تولید دستگاه تیرچه در ایران

تاریخچه تولید دستگاه تیرچه در ایران

تاریخچه تولید دستگاه تیرچه در ایران – پیش از تیرچه بلوک

قبل از استفاده از سقف تیرچه بلوک در ایران از سقف طاق ضربی استفاده میشد که دارای معایب بسیاری بود از جمله سنگین بودن و غیر همگن بودن این سقف که در زمان زلزله منجر به خسارات فراوان میشد با پیشرفت صنعت ساختمان و استفاده از مصالح مدرن تری چون بتن و میلگرد استفاده از سقفهای تیرچه بلوک جای خود را در بین فعالان این صنعت باز کرد. اما اجرای این سقفها وابسته به تولید تیرچه بود که فرایندی زمان بر و پرهزینه بود .همچنین احتمال بروز اشتباهات انسانی در این عضو مهم سقف( که باید نیروهای کششی را تحمل نموده و بارهای گسترده زنده و مرده سقف را به تیرها منتقل می نمود )عامل تهدید کننده ای برای کل سازه به حساب می آمد.

ظهور تیرچه بلوک

با پیشرفت صنعت ساختمان و استفاده از مصالح مدرن‌تر مانند بتن و میلگرد، استفاده از سقف‌های تیرچه بلوک در بین فعالان این صنعت رواج یافت. اما اجرای این سقف‌ها به تولید تیرچه وابسته بود که فرآیندی زمان‌بر و پرهزینه بود.

مشکلات تولید تیرچه در ایران

در دهه شصت، دستگاه‌های اتریشی و ایتالیایی برای تولید تیرچه به ایران وارد شدند. این دستگاه‌ها فقط با میلگردهای سرد نورد تا قطر ۱۰ میلی‌متر کار می‌کردند و علاوه بر قیمت بالا، دارای معایبی مانند عدم تطابق با فرهنگ ساخت و ساز در ایران، ضعف در ارائه خدمات پس از فروش و عدم امکان تعمیر در ایران بودند.

تولید دستگاه تیرچه در ایران

با توجه به نیاز کشور به حجم بالای تیرچه و مشکلات ناشی از تحریم، متخصصان جوان تصمیم به تولید دستگاه تیرچه در ایران گرفتند.

اولین دستگاه تولیدی در ایران در سال ۱۳۸۷ و با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از نمونه خارجی آن ساخته شد. قیمت آن زمان این دستگاه ۸۰۰ میلیون ریال بود که در مقایسه با نمونه خارجی آن بسیار ارزان‌تر بود.

جهت خرید تیرچه کرومیت می توانید با ما تماس بگیرید ، همچنین مناسبت ترین قیمت تیرچه را از مجموعه تیرچه آرمنیان سازه بخواهید.

  • اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی :